Požitek z vody

Příjemně teplá voda láká k relaxaci

Také máte rádi ten slastný pocit, když se ponoříte do voňavé teplé vody a vychutnáváte si chvíli klidu? Nebo naopak, když Vás ráno vlažná prudká sprcha doslova nastartuje? A cítíte se skvěle po bublinkové koupeli v lázních? Za všechny ty krásné pocity může jen a jen voda – záleží pouze na tom, jakým způsobem ji využijete. Dnes do lázní jezdí lidé, kteří chtějí vyléčit různé neduhy, ale i ti, kteří si jen chtějí odpočinout a nabrat síly. Vodní relaxace prospěšně působí na psychiku člověka: odbourává úzkost, napětí i deprese. Náš mozek při hydroterapii uvolňuje endorfiny, které tiší bolest, působí celkově relaxačně a navozují dobrou náladu.

Různé teploty vody, různé účinky

Voda se od nepaměti používá k navození relaxace, stimulaci oběhu krve, odstranění nečistot, uvolnění, úlevě od bolesti a k léčení nemocí. Tělu může voda prospět různými způsoby: jako obklad, postřik, lázeň. Důležitá je přitom její teplota. Horká voda nebo pára roztahuje cévy, podporuje pocení a díky tomu působí detoxikačně. Uvolňuje svaly a klouby. Oproti tomu studená voda cévy stahuje, snižuje zánět a městnání na povrchu těla a zvyšuje prokrvení vnitřních orgánů, zlepšuje kožní tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitní systém.

Hydromasáž, perličku nebo obojí?

Ve chvílích fyzického vyčerpání vyhledáváme kontakt s vodou, nejčastěji v podobě hydromasáže. Důležité je využití hydroterapeutických účinků vany pro rehabilitaci těla po fyzické zátěži, např. při sportu. Horká koupel s masáží odplaví kyselinu mléčnou, která se při aktivitě ukládá ve svalech a způsobuje ztuhlost a bolest. Psychická úleva, jakou dokáže navodit vzduchová lázeň nebo perličková koupel, je účinným lékem i prevencí proti stresu. Perličková koupel má také léčebný přínos. Pomáhá mimo jiné při léčbě artritidy a revmatismu. Lidem trpícím bolestí kloubů se doporučuje ranní koupel před započetím denních aktivit. Pravidelné používání perličkové koupele dokonce dokáže odstranit problémy s nespavostí. Vůbec tedy není špatné pořídit si hydromasážní vanu přímo do koupelny. Při výběru se zaměřte na požadované relaxační účinky a technické parametry.

Pro zdraví a krásu

Důležitá informace pro ženy: pomocí pravidelné masáže se rozpohybuje krevní oběh a hlavně lymfatický systém, který odplavuje škodliviny z celého těla. Mimo jiné také z problematických partií, kde se rád ukládá nechtěný podkožní tuk. Účinně Vám tak pomůže v nerovném boji s celulitidou, má blahodárný vliv na pleť celého těla.


Jak vlastně taková masážní vana funguje?

Hydromasážní vany využívají kinetické energie vodního proudu, kdy se masáž provádí paprsky vody a vzduchu přes speciální masážní trysky umístěné na bocích vany. Proud vody musí být dostatečně intenzivní a musí tryskat na ty části těla, které jsou během dne nejvíc namáhané: páteř, záda, nohy a krk. U některých typů masážních van se průtok vody dokonce řídí počítačem tak, že si můžete dopřát masáže všeho druhu – bodové, valivé, pulzační či kombinované.

Naopak vzduchová lázeň Vás bude jemně masírovat milióny vzduchových bublinek, které stoupají ode dna vany vzhůru. Tam jsou totiž umístěné speciální vzduchové trysky, kterými se přivádí stlačený vzduch. Nejlepšího relaxačního a rehabilitačního účinku dosáhnete v perličkové koupeli, která využívá kombinaci velmi drobných paprsků vody a jemných vzduchových perliček, které vystupují ze dna vany a doslova hýčkají celé tělo.

 

 Více informací o masážních vanách - ceny, technická specifikace...

 

  © 2022 SANTECH PLUS s.r.o.

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a vám lehce najít to co hledáte. Souhlasíte s používáním všech cookies?

Další informace